XI Dolnośląskie Miniaturowe Zmagania Flecistów 20.04.2016 r.
20 kwietnia 2016 roku odbyła się kolejna XI edycja konkursu fletowego Dolnośląskie Zmagania Flecistów – Lubań 2016.
W konkursie wzięło udział 43 wykonawców z Dolnośląskich Szkół Muzycznych I st.
Oto fotorelacja z tego wydarzenia:
Protokół XI Dolnośląskich Miniaturowych Zmagań Flecistów
20 kwietnia 2016r.
kategoria I
III miejsce Markowska Bianka OSM I st. Nr.2 im. F. Chopina w ZS nr 9 we Wrocławiu
III miejsce Nieścierowicz Emilia PSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Zgorzelcu
kategoria II
II miejsce Baran Aleksandra PSM I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze
III miejsce Dąbrowska Alicja PSM I st. im. L. Różyckiego w Świdnicy
I miejsce Czekaj Lena OSM I st. im. prof. M. Zduniak w ZS nr 20 we Wrocławiu
II miejsce Drużga Hanna PSM I st. im. W. Lutosławskiego w Bolesławcu
III miejsce Głębocka Patrycja PSM I st. im. W. Kilara w Dzierżoniowie
II miejsce Golema Estera SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu
III miejsce Janiak Hanna SM I st nr 2 we Wrocławiu w ZS nr 9
III miejsce Jurek Aleksandra PSM I i II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze
II miejsce Kansy Wiktoria PSM I st im. F. Chopina w Oleśnicy
II miejsce Kępski Szymon OSM I st nr 2 im. F. Chopina w ZS nr 9 we Wrocławiu
III miejsce Konior Laura PSM I st. im. L. Różyckiego w Świdnicy
I miejsce Kowalczuk Wiktoria SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu
III miejsce Krzywiecka Helena OSM I st nr 2 im.F.Chopina w ZS nr 9 we Wrocławiu
III miejsce Krycińska Liwia OSM I st nr 2 im. F. Chopina w ZS nr 9 we Wrocławiu
II miejsce Łabowska Joanna PSM I st. im. J. Szajny-Lewandowskiej w Oławie
II miejsce Machnikowska Olga SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu
III miejsce Michaluk Julia PSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Zgorzelcu
II miejsce Mołodczak Aleksandra SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu
III miejsce Orski Tymon OSM I st nr 2 im. F. Chopina w ZS nr 9 we Wrocławiu
II miejsce Pelak Sara PSM I st. w Lubinie
II miejsce Pietras Zuzanna PSM I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze
III miejsce Rusnak Amelia PSM I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze
III miejsce Szawernoga Amelia SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu
II miejsce Świder Laura SM I st nr 2 we Wrocławiu w ZS nr 9
III miejskie Wróblewski Adam PSM I st. im. L. Różyckiego w Świdnicy
III miejskie Wódkiewicz Natalia PSM I st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze
II miejsce Wójcik Wiktoria SM I st. im. O. Kolberga W Lubaniu
III miejsce Zdanowicz Bianka PSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Zgorzelcu
kategoria III
III miejsce Bereta Emilia PSM I st. im. F.Chopina w Oleśnicy
II miejsce Flis Szymon SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu
III miejsce Grzywacz Julia PSM I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze
II miejsce Herejczak Natalia PSM I st. w Lubinie
I miejsce Kasprzak Ewa OSM I st. nr 3 im. prof. M. Zduniak w ZS nr 20 we Wrocławiu
III miejsce Kochańska Karolina SM I st nr 2 we Wrocławiu w ZS nr 9
III miejsce Kubalka Maja SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu
III miejsce Kwiędacz Zuzanna PSM I st. im. W. Kilara w Dzierżoniowie
I miejsce Łuciów Weronika OSM I st. nr 3 im. prof. M. Zduniak w ZS nr 20 we Wrocławiu
II miejsce Mikoda Barbara PSM I st. w Lubinie
II miejsce Nazdrowicz Julia PSM I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze
II miejsce Salawa Katarzyna SM I st. im. O. Kolberga w Lubaniu
III miejsce Szczutowska Małgorzata SM I st. w Witowicach
Regulamin XI Dolnośląskich Miniaturowych Zmagań Flecistów
dla szkół muzycznych I st.
20.04.2016r.
- Organizatorzy
– Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu
– Rada Rodziców przy SM I st.
- Cele konkursu:
– prezentacja dorobku artystycznego uczniów,
– możliwość konfrontacji swoich umiejętności,
– wymiana doświadczeń zarówno uczniów jak i nauczycieli,
– propagowanie literatury fletowej,
– rozbudzanie aktywności muzycznej uczniów.
– propagowanie gry na flecie .
3. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół muzycznych I st. regionu dolnośląskiego.
Przesłuchania odbędą się w trzech kategoriach:
– kategoria I cykl 6 – letni – klasa I
cykl 4 – letni – klasa I
-kategoria II cykl 6 –letni – klasa II, III, IV
cykl 4 – letni – klasa II
-kategoria III cykl 6 – letni – klasa V, VI
cykl 4 – letni – klasa III, IV
4.Występy uczestników odbywać się będą w kolejności alfabetycznej
w danej kategorii.
5. Uczestników obowiązuje wykonanie:
a) dowolnie wybranej etiudy
b) miniatury z akompaniamentem.
Cały program należy wykonać z pamięci.
6. Wykonywany repertuar powinien być zgodny z programem nauczania
danej klasy lub wyższej.
7. Laureaci I nagrody poprzednich edycji w tej samej kategorii wiekowej nie
mogą uczestniczyć w obecnej edycji konkursu.
8. Uczestnicy będą oceniani przez jury wybrane przez organizatorów .
9. Punktację i przydział nagród ustalają jurorzy . Decyzje jury są ostateczne.
10. Uczestników obowiązuje wpisowe w wysokości 80 zł.
Wpisowe należy wypłacić na konto : Rada Rodziców przy SM I st.
w Lubaniu PKO BP S.A oddział Lubań
nr 46 1020 2137 0000 9902 0086 3589 w terminie do 31.03.2016r.
z dopiskiem „ XI Zmagania Flecistów”
11. Wszelkie koszty związane z dojazdem i wyżywieniem pokrywają szkoły
delegujące.
12. Termin zgłoszeń wraz z podaniem programu oraz załączoną kopią
dowodu wpłaty wpisowego upływa z dniem 31.03.2016r.
13. Przesłuchania odbędą się 20.04.2016r. w auli Szkoły
Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu od godz. 10.00.
przy ul. Kombatantów 11.
Karta zgłoszenia uczestników
XI Dolnośląskich Miniaturowych Zmagań Flecistów
20.04.2016r.
Karty zgłoszeń prosimy wypełnić komputerowo.
Szkoła delegująca …………………………………………….
Imię i nazwisko ……………………………………………….
Klasa/cykl. …………………………………………………….
Data urodzenia ………………………………………………..
Nauczyciel (imię, nazwisko, tytuł) ……………………………
Akompaniator (imię, nazwisko, tytuł) ………………………..
Program: (imię i nazwisko kompozytora, pełny i dokładny tytuł
utworu)
- Etiuda …………………………………………………………
- Utwór dowolny: (miniatura) …………………………………..
Podpis Nauczyciela Pieczątka i podpis Dyrektora