Get Adobe Flash player

PLAN ZAJĘĆ 2017/2018

Rekrutacja 2017/2018

Jubileusz XXV lecia

zobacz nas także na

Patron Naszej Szkoły

OGNISKO MUZYCZNE

RADA RODZICÓW

licznik odwiedzin

strony

strony|wpisy |top

  • ostatnie 24h: 238
  • ostatnie 7 dni: 1 113
  • ostatni miesiąc: 4 877
  • aktualnie online: 1

Owiedziło nas

30090 gości

PATRONAT MEDIALNY

Nasi przyjaciele

 

Szkoła w obiektywie

Aktualności 2013/2014

Szkoła Muzyczna gra nawet w wakacje …

   W dniu 25 lipca 2014 roku z okazji święta Policji odbyły się uroczystości Komendy Powiatowej Policji w auli szkoły muzycznej w Lubaniu. Z tej okazji odbył się m.in. koncert uczniów , absolwentów oraz nauczycieli szkoły. Koncert przygotował dyrektor szkoły Paweł Okienko a prowadziła Dorota Okienko.

   W koncercie wystąpili uczniowie: Jędrzej Czerski, Sandra Stasiuk, absolwentka Aldona Wolfram oraz nauczyciele: Przemysław Bereziuk, Anna Klimczyk, Marta Uchmanowicz, Bogdan, Uchmanowicz, Bartłomiej Filipowicz.

   Oto fotorelacja z tego wydarzenia.

 

 


   W dniu 27 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Były podziękowania, życzenia, gratulacje, kwiaty, nagrody.

   Oto fotorelacja z tego wydarzenia.

 


   W dniu 17 czerwca odbyła się Gala Powiatu Lubańskiego na której to Pan Starosta Walery Czarnecki uhonorował uczniów oraz nauczycieli szkoły muzycznej za osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014.

   Oto wykaz uczniów i nauczycieli nagrodzonych i fotorelacja z tego wydarzenia. Szkoła nasza otrzymała także specjalne podziękowanie za promocję placówki w kraju i za granicą.

   X Gala wręczenia nagród Starosty za promowanie Powiatu lubańskiego odbyła się w dniu 17 czerwca 2014r. (wtorek) o godz. 13.00.


L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Nazwa konkursu, olimpiady….., zajęte miejsce

Imię i nazwisko nauczyciela

1.

Szlufik Tobiasz-fortepian IV Międzypowiatowy Konkurs Fortepianowy „Chcę być wirtuozem”Lubań, Zgorzelec               III miejsce mgr Yanina Yagovenko

2.

Markut Kornelia-gitara XII Regionalny Konkurs Miniatur-Lubań I miejsce mgr Bartłomiej Filipowicz

3.

Styszyński Adrian- gitara XII Regionalny Konkurs Miniatur-Lubań I miejsce mgr Bartłomiej Filipowicz

4.

Suwalska Agata-gitara XI Regionalny Konkurs Miniatur-Lubań II miejsce mgr Zbigniew Woźny

5.

Michońska Karolina- skrzypce XII Wojewódzki Konkurs na Miniaturę-Lubań III miejsce mgr Aleksander Kamkow

6.

Hryniewiecka Julia- skrzypce XII Wojewódzki Konkurs na Miniaturę-Lubań II miejsce mgr Aleksander Kamkow

7.

Wasilewska Julia- skrzypce XII Wojewódzki Konkurs na Miniaturę-Lubań II miejsce mgr Paweł Okienko

8.

Łazarowicz Patrycja-skrzypce XII Wojewódzki Konkurs na Miniaturę-Lubań II miejsce mgr Paweł Okienko

9.

Wójcik Wiktoria-flet X Dolnośląskich Miniaturowych Zmagań Flecistów-Lubań I miejsce mgr Urszula Ślusarz

10.

Salawa Katarzyna- flet X Dolnośląskich Miniaturowych Zmagań Flecistów-Lubań I miejsce mgr Urszula Ślusarz

   Uczniowie szkoły muzycznej z Lubania w dniu 10 czerwca 2014 r. wyjechali na koncert do zaprzyjaźnionej szkoły artystycznej w Zaclerzu w Czechach. To już trzecia wyprawa uczniów w tamtą stronę. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych których tematem były indiańskie motywy w rzeźbie i malarstwie.

   Następnie o godzinie 16.00 odbył się koncert naszych uczniów w tamtejszej szkole który bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności. W koncercie wziął udział Starosta miasta Zaclerz oraz Naczelnik Wydziału ESSR Starostwa Powiatowego w Lubaniu Artur Zych oraz Członek Zarządu Powiatu Lubańskiego Wojciech Zembik.

   Po koncercie wszyscy udali się na smaczny posiłek do pensjonatu koło Zaclerza. Szkoła artystyczna z Zaclerza zapowiedziała rewizytę w Lubaniu w miesiącu październiku tego roku powiedział nam dyrektor szkoły muzycznej w Lubaniu Paweł Okienko.


   2 czerwca 2014 r. w szkole muzycznej odbył się koncert z okazji Dnia Dziecka w wykonaniu uczniów klasy pierwszej.

   Oto fotorelacja z tego wydarzenia.


   W dniu 31.05.2014 r Rada Rodziców przy naszej szkole zorganizowała ognisko dla uczniów i rodziców naszej szkoły. Było pieczenie kiełbasek oraz konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski pod okiem Pani Doroty Okienko.

   Oto fotorelacja z wydarzenia.


21 maja 2014 roku Dniem Patrona SM I st.

im. Oskara Kolberga w Lubaniu

   6 grudnia 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę uznającą rok 2014 Rokiem Oskara Kolberga. W uzasadnieniu decyzji znalazły się następujące słowa: Dorobek naukowo-badawczy Oskara Kolberga dokumentujący kulturę ludową XIX wieku jest imponujący ze względu na wszechstronny zakres jego zainteresowań kulturą ludu oraz geografię badań, obejmującą Polskę przedrozbiorową i obszary ludowych kultur Ukrainy, Białorusi, Litwy, Śląska, Słowian Południowych, Łużyczan, Czechów i Słowaków. Oskar Kolberg wydał 33 tomy monografii regionalnych i tematycznych, opublikował około 200 artykułów z zakresu etnografii, folklorystyki, językoznawstwa, muzykologii. Spuścizna Oskara Kolberga stanowi nadal niezbędną materiałową podstawę, do której odwołują się obecnie realizowane projekty twórców i badaczy kultury.

   W związku z powyższym w dniu 21 maja 2014 r. o godz. 14.00 w szkole muzycznej w Lubaniu odbył się uroczysty koncert z okazji 200 rocznicy urodzin Oskara Kolberga Patrona Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu w ramach Projektu Edukacyjnego “Oskar Kolberg na Ziemi Lubańskiej” pod patronatem Starosty Lubańskiego Pana Walerego Czarneckiego realizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu przy współpracy Szkoły muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu oraz Biblioteki Pedagogicznej w Lubaniu.

   W programie uroczystości pojawiły się: Prezentacja sylwetki Oskara Kolberga, odsłonięcie popiersia Oskara Kolberga Patrona szkoły muzycznej, koncert muzyki ludowej w wykonaniu uczniów, nauczycieli szkoły oraz występ zespołu folklorystycznego “Smolniczanie”.


Koncerty rekrutacyjne 6 maja 2014 roku, Sala Koncertowa SM I st.

  


   W dniach 11-12.04 2014 r. odbył się w lubańskiej szkole muzycznej XII Międzyszkolny Konkurs na Miniaturę dla uczniów szkół muzycznych I stopnia województwa dolnośląskiego. W czasie dwóch dni konkursowych przesłuchano 132 młodych muzyków wykonujących miniatury muzyczne na skrzypcach , gitarze i wiolonczeli.

   To była prawdziwa uczta muzyczna. Poziom prezentacji stał na bardzo wysokim poziomie. Jury składające się z wybitnych nauczycieli regionu dolnośląskiego musiało wielokrotnie podejmować bardzo odważne decyzje.

   Atmosfera przesłuchań oraz klimat w lubańskiej szkole muzycznej co podkreślili jurorzy oraz goście konkursu stał na bardzo wysokim poziomie. Nie wybrzmiały do końca ostatnie nuty a uczestnicy zapowiedzieli liczy udział w następnej edycji konkursu.

   Uczestnicy otrzymali dyplomy , medale oraz paszporty księstwa Czocha z rąk Pani Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Lubańskiego Teresy Dudkiewicz – Kozań, Dyrektora szkoły Pawła Okienko oraz jurorów: Konrada Dragana, Doroty Straburzyńskiej, Aleksandra Kamkowa, Zbigniewa Szporki, Piotra Popławskiego, Zbigniewa Woźnego.

   Uczniowie lubańskiej szkoły muzycznej zajęli odpowiednio następujące miejsca w swoich kategoriach:

Karolina Michońska – skrzypce III miejsce

Julia Wasilewska – skrzypce II miejsce

Julia Hryniewiecka – skrzypce II miejsce

Patrycja Łazarowicz – skrzypce II miejsce

Kornelia Markut – gitara I miejsce

Adrian Styszyński – gitara I miejsce

Agata Suwalska – gitara II miejsce

Gratulujemy

 


   W dniu 10 kwietnia odbył się w naszej szkole V Międzypowiatowy Konkurs Pianistyczny z udziałem uczniów szkół muzycznych z Bolesławca Lubania oraz Zgorzelca. W konkursie wzięło udział 41 pianistów. Uczestników oceniało jury w składzie: doc. Gracjan Szymczak oraz doc. Elżbieta Zawadzka z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz mgr Beatryca Wiktorowska wieloletni nauczyciel lubańskiej szkoły muzycznej.

   Po konkursie odbyło się spotkanie metodyczne jurorów z uczniami oraz ich nauczycielami na temat problemów technicznych oraz ich rozwiązywania w początkowym nauczaniu gry na fortepianie.

   Oto fotorelacja z tego wydarzenia.

 

 


 

   W dniu 1 kwietnia 2014 r. o godz. 16.00 odbył się w Szkole Muzycznej I stopnia        im. Oskara Kolberga Szkolny Konkurs Fletowy.

   Oto fotorelacja z tej imprezy.

 


 

   W dniu 22. 01. 2014 r.  odbył się koncert uczniów ze szkoły muzycznej w Bolesławcu w auli szkoły muzycznej w Lubaniu. Organizatorem koncertu była nauczycielka klasy fortepianu lubańskiej szkoły muzycznej mgr Anna Klimczyk.

   Wizyta uczniów z Bolesławca to forma współpracy między szkołami.

 

 


   W dniu 28 stycznia 2014 r. w sali koncertowej szkoły muzycznej odbył się popis uczniów klasy akordeonu mgr Marty Uchmanowicz.

Oto fotorelacja z tego wydarzenia.

 

 


 

   20 grudnia 2013 r. o godz.16.00 z udziałem licznie zgromadzonych słuchaczy w sali koncertowej szkoły muzycznej odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów i szkoły muzycznej.

   Słuchacze mogli wysłuchać kolęd w różnych aranżacjach solowych lub zespołowych.

   To był piękny wieczór kolęd. Oto fotorelacja z tego wydarzenia.

 


   W dniu 4 grudnia 2013 r. w Szkole Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu odbyła się uroczystość Pasowania uczniów klas pierwszych połączona z wizytą św. Mikołaja. W obecności V-ce Starosty Powiatu Lubańskiego Pana Konrada Rowińskiego, dyrektora Szkoły Muzycznej mgr Pawła Okienko , grona pedagogicznego, licznie zgromadzonych rodziców i uczniów klas starszych odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas I. Każdy uczeń klasy I – wykonał przygotowany utwór muzyczny, odpowiedział na pytanie z teorii muzyki a następnie złożył ślubowanie i otrzymał akt nadania godności ucznia szkoły muzycznej w Lubaniu.

  Wypełniona po brzegi sala koncertowa szkoły z uwagą przysłuchiwała się występom młodych artystów. Rada rodziców przygotowała na tą okazję domowe wypieki ciast wszystkich możliwych rodzajów, a także prezenty dla pierwszoklasistów. Podczas pasowania wystąpił zespół dzwonków chromatycznych oraz chór szkolny przygotowany przez mgr Dorotę Okienko.

   Uroczystość pasowania prowadziła mgr Urszula Ślusarz na przemian z mgr Dorotą Okienko. Wizyta Św. Mikołaja to ogrom paczek w ilości ponad 100 rozdana wszystkim uczniom szkoły. Wszyscy chcieliby aby tan wieczór trwał i trwał.

   Oto fotorelacja z tego wydarzenia.


   W dniu 2 grudnia 2013 r. w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu odbyły się uroczyste obchody 160 – lecia istnienia Aresztu Śledczego w Lubaniu. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele szkoły muzycznej wystąpili z uroczystym koncertem przed licznie zgromadzonymi zaproszonymi gośćmi.

   W koncercie wzięli udział: uczennica klasy skrzypiec Patrycja Łazarowicz oraz nauczyciele: Anna Klimczyk – fortepian, Marta Uchmanowicz – akordeon, Urszula Ślusarz – flet, Bartłomiej Filipowicz – gitara, Aleksander Kamkow – skrzypce oraz Przemysław Bereziuk – fortepian.

   Koncert poprowadził dyrektor szkoły muzycznej w Lubaniu – Paweł Okienko.

   Oto fotorelacja z tego wydarzenia.

 


 

    W dniu 20 listopada 2013 r. odbyły się konsultacje dla uczniów klasy fortepianu pod kierunkiem dr Gracjana Szymczaka z Akademii Muzycznej         im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

      Oto fotorelacja z tego wydarzenia.


 

      W dniu 20 listopada 2013 r. odbył się w naszej szkole popis uczniów klasy fortepianu mgr Anny Klimczyk i mgr Przemysława Bereziuka, klasy skrzypiec     mgr Pawła Okienko i mgr Aleksandra Kamkowa oraz klasy gitary mgr Zbigniewa Woźnego i mgr Bartłomieja Filipowicza.

       Oto fotorelacja z tych wydarzeń.


     W dniu 13 listopada 2013 roku w naszej szkole odbył się popis uczniów klasy fletu mgr Urszuli Ślusarz oraz klasy fortepianu klasy mgr Yaniny Yagovenko.

     Oto fotorelacja z tego wydarzenia.

Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga
Al. Kombatantów 11, 59-800 Lubań
tel./fax. (75) 722-28-91
psmluban@wp.pl www.psmluban.pl